top of page

Міжнародні зв’язки стають міцнішими!

Федів Анастасія

Nov 23, 2022

Студентка 4-го курсу взяла участь у програмі Studу tours to Poland, (м. Люблін, Польща)

Мене звати Федів Анастасія, я студентка групи ЕМ-41. Восени 2022 року я взяла участь у програмі Studу tours to Poland, організатором якої є Фундація «Борусія», приймаючою стороною виступила Фундація «КреАдукація».


Програма тривала з 14 до 23 листопада, у ній брали участь студентки різних спеціальностей та університетів з України. Особисто я дізналась про програму завдяки своєму університету, який постійно надає можливість ознайомлюватись з різними пропозиціями для студентів. Візит відбувся до польського міста Люблін. Проект забезпечував учасників проживанням, 3-рьох разовим харчуванням, екскурсіями та повернув більшу частину вартості проїзду.


Програма візиту була насичена та різноманітна. Учасники познайомились з Любліном, з його історією та сьогоденням, безліч разів прогулюватись містом. Також організатори влаштовували зустрічі з абсолютно різними людьми та сферами, це були: депутати міської ради та парламенту, бізнесмени (зокрема новатори, які працюють у науково-технологічному парку, власниця ресторану та інші), волонтери, польські студенти-однолітки та інші. Під час подорожі відбулась низка пізнавальних та цікавих подій. Учасники їздили на екскурсію до міста Казімеж-Дольний, а також відвідали дивовижний яр і дізнались більше про культуру та історію євреїв. Відбувся майстер-клас з шиття фетром. Під час подорожей містом, студентки відвідували монастирі, каплиці, музеї, картинні галереї (як класичного так і сучасного мистецтва). В один із днів пройшла поїздка до сміттєсортувального заводу. Також відвідали концерт української співачки Оксани Мухи і книжкове видавництво "Східний експрес". Ми прослухали презентацію про шлях вступу Польщі до ЄС, відвідали молодіжний центр в Любліні й дізнались, що це місто оголошене Європейською столицею молоді на 2022-2023 роки. Окрім цього, в учасників була можливість самостійно прогулюватись містом та пізнавати його. Усі, хто брав участь у навчальній програмі, були привітливими, ввічливими, з ентузіазмом задавали та відповідали на питання.


У цілому подорож була дуже пізнавальна, цікава та корисна. Я вдячна ХНУ ім. Каразіна за те, що проінформував про таку можливість подорожі навіть під час війни та максимально допомагав з різними питаннями під час візиту!


bottom of page