top of page

Репортаж студентів

Репортаж підготували студенти групи ЕМ-22
Лебідь Аліна, Шляхта Альона, Потоцька Олександра, Чернишова Олена, Нофенко Ян, Лагодієнко Віктор, Сіленко Софія.

May 15, 2023

Спільна конференція випускниці ХНУ ім. В. Н. Каразіна Дар’ї Молошної та студентів кафедри міжнародної економіки та світового господарства

Сьогодні на семінарському занятті з курсу ''Національний та міжнародний ринок праці'' наш викладач – к.е.н., доцент Кім Тетяна Іванівна, запросила на нашу чергову конференцію випускницю нашої кафедри 2014 р. Молошну Дар’ю – в минулому одну з найкращих студентів освітньої програми «міжнародна економіка», а нині - експерта з міжнародного ринку праці. Її досвід роботи на ринку праці став предметом зацікавлення для студентів, які зібралися на цій конференції.


Протягом години слухачі мали унікальну можливість почути про успіхи та виклики, з якими стикалася Дар’я у своїй професійній діяльності. Завдяки жвавій дискусії та взаємному обміну думками, конференція перетворилася на справжнє навчальне середовище.


Виступаючи перед аудиторією, випускниця детально розповіла про свій шлях до успіху на ринку праці, починаючи від перших кроків у студентські роки. Ще до третього курсу навчання Дар'я працювала та пробувала себе в більше ніж десяти професіях. 


Вона поділилася цінними порадами та стратегіями, які використовувала під час розвитку своєї кар'єри та розповіла про непередбачувані ситуації та складнощі на шляху досягнення успіху.


Так серед навичок потрібних для того, щоб зробити гарну кар'єру найголовнішими є: знання іноземних мов, вміння пристосовуватися до змін та вміння працювати в Excel.


Одним з головних питань, які були обговорені, було питання про вплив новітніх технологій на ринок праці. Випускниця поділилася своїм досвідом використання інноваційних інструментів. До їх переліку входять ZOON300, Custemer success, customer support, sales manager, LinkedIn, Djiini, Rabota.UA, Work.UA, Happy Monday. Також Дар’я  показала, як вони можуть покращити ефективність та конкурентоспроможність в сучасному світі. Вона наголосила на необхідності постійного вдосконалення та адаптації до швидкозмінних технологій.


Також випускниця розповіла про те, як зрозуміти, куди направляти свої зусилля. Вона порадила спочатку перевірити свої інтереси - чи насправді вам щось подобається, чи ні, а не йти за трендами. Вона також порадила ділитися навичками, якими ми володіємо, а не тільки тими, про які нас запитують роботодавці. Також нам потрібно прислухатися до думок людей, які нас оточують, адже вони можуть нам розповісти навіть про те, що ми самі про себе не знаємо. Цікаво, що є такі види навичок, про які ніхто не знає поки не опиниться в незвичних для себе ситуаціях. Тому потрібно випробовувати себе в більшій кількості ситуацій.


Конференція також відкрила можливості для обговорення актуальних тем, пов'язаних з глобалізацією, міжнародною торгівлею та економічними викликами. Учасники активно запитували спікера й обмінювалися думками щодо підходів та стратегій, які можна застосовувати у сучасному світі, де кордони стираються, а конкуренція стає все жорсткішою.


Під час конференції було видно, що випускниця Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна не тільки має вражаючий професійний досвід, але й підтримує студентську спільноту. Вона надихає молодих людей на розвиток та досягнення їхніх цілей.


Після завершення конференції, ми з групою прийшли до висновків, що треба не забувати про важливість навчання, постійно прагнути до самовдосконалення та нескінченного бажання розвиватися у своїй професійній діяльності. Присутні студенти отримали додаткову мотивацію і тепер мають більше упевненості та розуміння того, що можуть досягти великих успіхів на ринку праці.

bottom of page