top of page

Репортаж студента

студент групи ЕМ-21 Пейч Марк. Викладач - доцент к.е.н. Кім Тетяна Іванівна

May 15, 2023

Спільна конференція випускниці ХНУ ім. В. Н. Каразіна Дар’ї Молошної та студентів кафедри міжнародної економіки та світового господарства, що другий рік навчаються за освітньою програмою «міжнародна економіка».

Цього року в поточному семестрі в нашій навчальній програмі вперше студентам запропоновано курс «Національний та міжнародний ринок праці». Оскільки вперше, ми маємо можливість разом з викладачем цієї дисципліни -  к.е.н., доцентом Кім Тетяною, експериментувати з різними формами навчального процесу. І от на практичне заняття, що за планом проходило 15.05.23 о 13:45-15:00, Тетяна Іванівна запросила випускницю нашої кафедри 2014 р., нині вже досвідченого фахівця у сфері HR-менеджменту Дар’ю Молошну. Конференція розпочалася з визначення загальних фахових та особистісних рис претендентів на роботу, які на міжнародному ринку праці є найважливішими для роботодавців. Живий інтерес для студентів груп ЕМ21/22 викликав особистий досвід Дар’ї, її шлях від завершення навчання до теперішнього часу.


Дар’я почала виступ з постановки формату цієї конференції, де було визначено, що вона пройде у вигляді розповіді про сучасні тенденції на ринку праці та власний досвід, а студенти матимуть можливість впродовж розповіді задавати конкретні питання з цікавої для кожного з них теми.


Протягом години детально наш спікер рухалась по основним темам, які були цікаві аудиторії: профорієнтація, працевлаштування, джерела інформації, вимоги до компетенцій і навичок, важливість освіти та затребувані знання і навички тощо. Під час конференції вона постійно тримала зв’язок з публікою та спонукала до питань аудиторію. Завдяки створенню такого дружнього клімату серед учасників зустрічі, конференція була дуже продуктивною.


На початку зустрічі Дар’я розповіла коротко про власний досвід та про те, як вона опинилась у сфері HR. На наступному етапі конференції вона дуже детально розповіла про нюанси на міжнародному ринку праці. Головним чином, Дар’я виділила основу, що саме очікується від майбутніх працівників: знання англійської, базові знання пакетів MS Office, а також наявність практичного досвіду або якісної освіти.


На наступному етапі були розглянуті сучасні інноваційні засоби для влаштування на роботу. Також були розглянуті інші інструменти, що спрощують процес пошуку роботи, серед яких Дар’я виділила наступні: ZOON300, LinkedIn, Djiini, Rabota.UA, Work.UA, Happy Monday.  


 Під час конференції студенти задавали багато питань, серед яких були запити на кшталт: “А як мені зрозуміти, ким я хочу бути ?”. На це запитання Дар'я надала рекомендації, що потрібно чітко визначати власні інтереси шляхом великої кількості практики у різних сферах діяльності, а також наголосила на тому, що на сучасному ринку праці нагальною є потреба у працівниках, які вміють швидко навчатися та адаптуватися до нових умов. Вона також порадила випробовувати себе, потрапляючи у нові для себе ситуації, що надає можливість відкривати у собі до цього невиявлені навички та здібності.


Таким чином Дар’я поділилася з публікою власним досвідом, порадила найефективніші стратегії для розвитку власної кар’єри, а також надала детальну інформацію щодо рис працівників, які є важливими для роботодавців. Вона активно долучала студентів до дискусії, усю конференцію була відкрита у власній промові, це врешті решт викликало в мене особисто (думаю, в інших також) почуття натхнення після виступу Дар’ї.

Після завершення виступу, група разом з Тетяною Іванівною дійшли висновків, що у сучасному світі, де б ти не був, маєш постійно навчатися та самовдосконалюватися, щоб бути спроможним до адаптації в сучасному світі, який розвивається швидкими темпами. Окрім цього, студенти поділилися власним враженням від цього досвіду та були вкрай задоволені, і це додало нам мотивації на подальший розвиток та самопізнання.

Вищче представлені фото з конференції з її учасниками.

bottom of page